KVALITA

Dodáváme éterické oleje z květin, bylin, keřů, trav a stromů pěstovaných podle zásad ekologického zemědělství, podle tradičních postupů bez použití chemických hnojiv a z divoce rostoucích rostlin. Z necertifikovaných zdrojů vybíráme pouze ty, které projdou naší přísnou kontrolou kvality, jež se určuje stupněm čistoty esence a jemností vůně.

Těší nás, že jsme se pro mnohé stali symbolem kvality a čistoty. A protože je našim cílem trvale přinášet zákazníkům nejvyšší možnou kvalitu, naše esence pravidelně kontrolujeme přímo u pěstitelů a výrobců a také v naší laboratoři.

Všechny naše EO jsou:

— 100% čisté přírodní
— Bez chemických aditiv
— Nejsou upravovány ani rekonstituovány

Aby se naši zákazníci lépe orientovali v jednotlivých produktech a správně si vybrali, jsou jednotlivé EO popsány podle těchto kritérií:

1. Metoda pěstování rostlin
2. Použité části rostlin
3. Země původu
4. Botanický název
5. Hlavní biochemické složky - chemotyp

Systém značení původu rostlin a způsob pěstování/sběru/zpracování:

c.org. (bio) – z certifikovaného ekologického zemědělství
Rostliny jsou pěstovány bez chemických hnojiv, pesticidů, fungicidů nebo herbicidů. EO je vyroben pomalou vodní nebo parní destilací, aby se zachovalo maximum aktivních ingrediencí a vonných látek; EO se nepřehřívají.

trad. – tradiční způsob pěstování bez použití chemických látek
Podobný postup pěstování a výroby EO jako u certifikované produkce, tedy bez užití chemických hnojiv, pesticidů, fungicidů nebo herbicidů a při destilaci se oleje nevystavují nadměrným teplotám. Nicméně tyto oleje nemají certifikát ani soukromé ani veřejné instituce jako je např. Ecocert. Kultivace a destilace se dělá v souladu s tradičními postupy; obvykle jde o rodinné podniky s dlouholetou tradicí.

wc.org. – divoce/volně rostoucí rostliny s bio certifikátem
Shodné s bio certifikovaným produkty, pouze s tím rozdílem, že rostliny, z nichž se oleje získávají, pochází z volné přírody.

wild – divoce/volně rostoucí rostliny
Takto označené EO se získávají z rostlin, které se obvykle nachází pouze v přirozených lokalitách. Do této kategorie patří např. mnoho jehličnanů a eukalyptů.

sel. – výběrové
Mnoho EO v této kategorii pochází ze zemí, kde ještě nejsou zavedeny bio certifikáty. Neznamená to tedy, že rostliny byly nutně ošetřovány chemicky. Tyto oleje vybíráme na základě našich tradičních standardů kvality pro čistotu a vůni. Některé z takto označených EO jsou levnější, dostupnější variantou k certifikovaným bio EO ze stejného druhu rostliny.

Upozornění:
Protože dodáváme čisté, neředěné esence vysoké kvality, jsou velmi silné v účinku ve srovnání s běžně dostupnými olejíčky. Dávkujte je proto s citem a opatrně.

Obecně doporučujeme kupovat menší balení (5 ml), tím si zajistíte, že EO nebo synergická směs vám vydrží dlouho v dobré kvalitě. Čím více je totiž vzduchu nad hladinou oleje, tím rychleji se kazí.

Úvod

Nabídka

Kvalita

O nás

Aromaterapie

e-shop

Partneři